Kategorie | Gry, Linux

  

Yoda Soccer – piłka nożna w klasycznym stylu

Opublikowano 10 lipca 2012 przez Zwodnik.pl

Autorem wpisu jest Zwodnik.pl, opublikuj swój wpis.

Yoda Soccer to dwuwymiarowy symulator piłki nożnej, łączący elementy typowej piłkarskiej zręcznościówki i menadżera. Gra stanowi klon Sensible World of Soccer i jeśli chodzi o takie elementy jak interfejs, sterowanie czy grafika to do złudzenia przypomina pierwowzór.

Cechy charakterystyczne rozgrywki do oczywiście duża dynamika meczu i widok z lotu ptaka. Sterownie ogranicza się minimum: bieganie w 4 kierunkach, strzał i zmiana gracza. Dodatkowo gra oferuje szereg aspektów, które urozmaicają samą rozgrywkę (celebrowanie goli, odgłosy stadionu, zmieniające się efekty pogodowe).

Gra udostępnia trzy tryby rozgrywki. Do rozegrania mamy ligę, puchar i mecz towarzyski. W każdym z tych trybów określamy kto i w jaki sposób odpowiada za kierowanie drużyną. I tak drużynę może prowadzić: komputer, my całościowo (odpowiadamy za sterowanie piłkarzami i taktykę) oraz my jako trener (odpowiadamy wyłącznie za taktykę i zmiany).

Yoda Soccer oferuje także spore możliwości konfiguracji rozgrywki. Gra pozwala nam określić globalne ustawienia meczów (długość, efekty dźwiękowe, zmienność pogody, auto powtórki, komentarze) i konkretne parametry dla każdego z trybów rozgrywki (m.in. liczba zmian i graczy na ławce rezerwowych, liczba drużyn i punktów za wygraną w lidze, liczba rund w pucharze).

Podobnie jak w Sensible Soccer istnieje edytor drużyn składający się de facto z 2 modułów. Pierwszy z nich to edytor zawodników pozwalający na zarządzanie naszymi graczami (dodawanie nowych, edycja i kasowanie istniejących). Zakres modyfikacji piłkarzy obejmuje edycję ich nazw, wyglądu (kolor skóry i fryzury, typ owłosienia), numeru oraz umiejętności (7 parametrów takich jak szybkość, strzał, kontrola piłki, odbiór). Drugi moduł to edytor drużyny, który pozwala na określenie podstawowych informacji o zespole (kraj, liga, trener, stadion), wybór strojów (styl, koszulki, spodenki, skarpety) oraz nakreślenie taktyki naszej drużyny (system i zawodnicy na określonych pozycjach).

Yoda Soccer umożliwia grę zespołami narodowymi, klubowymi i tymi osobiście przez nas zaprojektowanymi. Niestety ze względów licencyjnych gra domyślnie nie zawiera prawdziwych nazw zespołów, lig czy też samych zawodników. Wszystkie nazwy występujące w grze zostały zastąpione przez pojedyncze litery. Jeśli chcemy cieszyć się prawdziwymi nazwami musimy osobiście pobrać z forum projektu odpowiednie pliki odpowiedzialne za dane (DATA PACK).

Gra jest w większości spolszczona i dostępna na Linuxa, Windows i OS X. Yoda Soccer można pobrać ze strony projektu yodasoccer.sourceforge.net.

  

4 Comments For This Post

 1. Denis Says:

  Dlaczego nikogo nie stać na stworzenie porządnej gry na linuksa? To przykre…

 2. Franek Says:

  Nie rozumiem pytania.

 3. Tomasz Podobas Says:

  Cześć! Nie działa mi pobieranie tej yoda soccer z podanej strony. Wiecie skąd ją mozna pobrać?

 4. Franek Says:

  Nie kłam spamerze przebrzydły. A link wykasowałem, więc nici z SEO :(

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says
Przeczytaj poprzedni wpis:
SteamBox jeszcze w tym roku

O konsoli do gier której producentem ma być Valve plotkuje się w internetach już od dłuższego czasu. Co raz więcej...

Zamknij