Kategorie | Internet

  

Wolność k███a!

Opublikowano 19 stycznia 2012 przez Franek

Myślę, że można uznać wczorajszy dzień za bezprecedensowy, dzień ten przejdzie do historii globalnej sieci. Byliśmy świadkami pierwszego internetowego strajku który miał na celu wyrazić protest przeciw ustawom SOPA I PIPA. Anglojęzyczna Wikipedia, Reddit, WordPress, wiele innych mniejszych lub większych stron zostało wyłączonych. Zamiast oryginalnej zawartości stron odwiedzający widzieli zaciemnione strony z komunikatem informujący o tym, że jest to strajk przeciw kontrowersyjnym ustawom. Jeszcze więcej stron oraz blogów zaciemniło swoje loga, lub dodało pływające grafiki “Stop censorship” i podobne. Skala całej akcji była więc znaczna.

Co przyniosło zaciemnienie części Internetu? O #BlackoutSOPA były wzmianki w tradycyjnych mediach, w tym również Polskich. Ten sam Obama który próbował zlikwidować Guantanamo, już wcześniej przynajmniej tymczasowo zablokował SOPA, no cóż zbliżają się wybory. Czy szykuje się dla niego kolejna pokojowa nagroda Nobla? Niektórzy biedni i zastraszeni senatorowie obydwu hamerykańskich partii zaczęli wycofywać swoje poparcie dla SOPA. Jak określił to na swoim Twitterze magnat medialny Rupert Murdoch wpływ internautów na polityków jest “terroryzujący”. Coś chyba jest nie tak, jak to jest w końcu, rząd jest dla obywateli, czy obywatele dla rządu? Nie, rząd jest dla korporacji! SOPA została niemal podyktowana przez szeroko pojęty przemysł rozrywkowy, tekst ustawy wyraźnie wskazuje na to, że należy poświęcić podstawowe prawa obywateli w imię interesów przemysłu i ich praw autorskich. Nawet szef MPAA przyznał, że ma wpływ na kształt SOPA. Dlaczego więc gdy lud walczy o swoje prawa jest to terroryzujące, a gdy wielkie korporacje lobbują ustawy to jest to walka o dobro?

Jak na #BlackoutSOPA zareagowali sami internauci? Wielu nawet tych mniej świadomych i nie interesujących się takimi sprawami ludzi było przychylnych całej akcji. Nie wszystkim jednak to pasowało, na Twitterze można poczytać sobie co ma do powiedzenia ciemnogród. Czy dla takich ludzi nie warto zrobić drugiego Internetu w którym działały by SOPY, PIPY I ACTY?

SOPA nie interesuje mnie, przecież mieszkam w Europie a nie w USA. Mam nadzieję, że nie myślicie w ten sposób. Odpowiedzcie sobie na pytanie gdzie znajduję się ICANN, gdzie znajdują się firmy takie jak Google czy Facebook które mają to bardzo duży wpływ na wygląd sieci?

A teraz wybaczcie ale muszę kończyć, porno i piwo czekają. ;-)

Tymczasem Unia Europejska podpisze ACTA już 26 stycznia!

  

3 Comments For This Post

 1. marian Says:

  pozostaje tylko jedno rozwiazanie.
  1. HDD na USB
  + przychodzi policja: – dawaj dysk piracie idziesz siedziec
  – panowie, ja nie mam dysku, tylko kabel tudzież eter, i wypierdalać.
  2. Montujemy kamerę przed klatką, każdym oknem, prowadzimy monitoring podwórka, jak widzimy psów to wykręcamy HDD z kompa tudzież laptopa, lub kitramy naszą pamieć szczelnie zamknietą przed dopływem wody na dno kibla na cienkiej i wytrzymałej żyłce, psy nie znajdą.

  3. Modlimy się, siedzimy jakk cipy licząc na łaskę państwowej mafii

  4. Wychodzimy na ulicę i rozpierdalamy wszystko co się da, łącznie z bankami, urzędami i policją

  lub

  Wyrzucamy całą elektronikę na śmietnik i mamy czyste sumienie, a i nie śpiewamy panowie nie śpiewamy, bo powiedzą że mamy pirata w głowie, przekaz ustny robimy i jeszcze nam łep zabiorą, czytaj zabiją nas.. pozdro dla tusko POpierdolonej jegoPolityki i POlski, ale ja kocham swój kraj i obiecyje ci FRK koktajla na jakis urząd jak 26 podpiszą ustawę to ja zaczne podpalac urzędy, nie boję się policji, zaczne kurwa zabijać.

 2. Franek Says:

  A TrueCrypt? :)

 3. Szerszeń Says:

  o kurwa..cos trza z tym zrobić!.. Pogieło ich

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says