Kategorie | Internet

  

Stop cenzurze w Internecie 2: wraca groźba filtrowania sieci!

Opublikowano 07 marca 2011 przez Franek

Wraca pomysł cenzurowania Internetu, tym razem jako unijna dyrektywa dotycząca „blokowania dostępu do stron internetowych, zawierających obrazy seksualnego wykorzystywania dzieci”. Rząd premiera Tuska, który rok temu podczas debaty z Internautami obiecał rezygnacę z pomysłu filtrowania treści, teraz popiera cenzurę.

Potwierdza to oficjalne stanowisko rządu, ogłoszone na Radzie Unii Europejskiej 3 grudnia 2010 r. . Trudno oprzeć się wrażeniu, że rząd chce „wyprać” w Brukseli niepopularną w kraju politykę. Projekt kontrowersyjnej dyrektywy trafi na głosowanie w Parlamencie Europejskim oraz, jeszcze raz, pod obrady Rady Unii Europejskiej. Mamy szansę wpłynąć zarówno na stanowisko polskich eurodeputowanych, jak i polskiego rządu.

Znów potrzebujemy Waszego wsparcia!

Co możesz zrobić?
1. Podpisz się pod akcją na stronie stopcenzurze.eu i dołączyć do 80 tysięcy osób, które to już zrobiły.
2. Zostać fanem StopCenzurze na Facebooku i zaprosić do grupy znajomych. Tak, wiemy jak bardzo lubicie Facebooka, ale to dobre narzędzie do propagowania takich akcji.
Oczywiście wysyłamy też link do akcji mailem, piszemy o niej na swoim blogu, wysyłamy informacje do zaprzyjaźnionych dziennikarzy, żeby zainteresowali się akcją, bo niestety w dzisiejszych czasach, jeśli o czymś nie jest głośno w mediach, to polityk to pomija.
3. Napisz do swojego posła i europosła! Oraz do Ministra Sprawiedliwości.
Proponowane trzy wzory listów oraz adresy znajdziecie na stronie akcji.

Zgłaszajcie w komentarzach wszelkie uwagi i pomysły, jak zwrócić uwagę naszych polityków, a w szczególności rządu, bo teraz premier Tusk ma pałeczkę i może albo zatwierdzić cenzurę, albo się jej sprzeciwić, tak jak zrobił to m.in. rząd Niemiec.

Post skopiowany z osnews.pl ponieważ sprawa jest ważna i należy ją nagłośnić. Autor michuk

  

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says