Kategorie | Linux, Różne

  

Społeczność do firm: przejdźcie na Linuksa albo bunt pracowników

Opublikowano 06 lutego 2009 przez Franek

Wiem, że nie wypada publicznie wyrażać swojej niechęci do innych, w tym przypadku do Microsoft. Wybaczcie, ale oni są tak żałośni i bezczelni, że nie mogłem się powstrzymać… Jest to moja odpowiedź ( diss ;) ) na “ciekawą inaczej” wiadomość, którą wyczytałem na dobreprogramy.pl.

Społeczność apeluje do firm: lepiej pospieszcie się z  przejściem z systemów Microsoft Windows na Linuksa, bo inaczej spotka was… bunt pracowników.

Jeśli wdraża się system, który jest pełen dziur i nie daje praktycznie żadnego bezpieczeństwa dla jakże ważnych firmowych danych, to ludzie będą się pytać swoich szefów dlaczego do licha firma wdraża system, który jest gorszy, a w dodatku licencje na niego kosztują krocie. Ewentualni związkowcy dodadzą jeszcze: “Tak, po przejściu na Linuksa zyskamy bezpieczne i wydajne systemy informatyczne, a firma ponadto dużo zaoszczędzi i będzie mogła dać podwyżki dla swoich pracowników lub zainwestować.”  Według mnie byłyby to wymierne korzyści.

Szanowny Kierowniku i Właścicielu firmy zapoznaj się z korzyściami płynącymi ze stosowania w swojej firmie Wolnego Oprogramowania. Już dzisiaj koniecznie odwiedź stronę linuxdlafirm.pl. Daj szansę na rozwój swojego przedsiębiorstwa!

  

6 Comments For This Post

 1. Sławek Says:

  A poza tym, firmy zaoszczędzą na chorobowym. Naprawdę firmy, które nie wykorzystują produktów MS powinny płacić mniejsze składki, gdyż ich pracownicy nie doświadczają tak stresogennych sytuacji w pracy.

 2. Franek Says:

  hehe :D

 3. Franek Says:

  Apage niestety masz racje.
  BTW fajna reklama Linuksa :)
  http://www.youtube.com/watch?v=bSEGj3PK4Is

 4. Apage Says:

  Wpis z serii "chciałbym żeby tak było". Niestety pracownik z reguły zna i lubi Majkrosoft. Będzie zagryzał zęby używając MS Office w wersji 2007 ale będzie się cieszył, że ma "prawdziwego offica". Niestety taka jest prawda

 5. Tomahawk Says:

  Sprawa jest prosta. Przeszkolenie z produktów MS dostaje się w jakimś tam stopniu "za darmo" na etapie edukacji. Po prostu taniej jest zapłacić za system MS i ew. Office niże szkolić każdego pracownika(co zajmuje czas, pieniądze i wpływa negatywnie na efektywność na jakiś czas).

  Pytanie tylko czy w szkołach dobrze robią, że uczą korzystania z konkretnego oprogramowania (i to dodatkowo zamknięto-źródłowego i nie-polskiego*).

  *Odpada zatem aspekt patriotyczny

 6. Sławomir Says:

  Kiedyś Steve Ballmer sugerował, że pracownicy się zbuntują w wielu zakładach, jeśli szefostwo nie podejmie decyzji migracji na Vistę. Ballmer oczywiście się pomylił, a nawet nastąpiła nieco inna sytuacja, bo pracownicy chcą Linuksa.

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says