Kategorie | Linux, Szorty

  

W sobotę jest Software Freedom Day! Święto Wolnego i Otwartego Oprogramowania

Opublikowano 15 września 2010 przez Franek

18 września jest dniem, który jest ogólnoświatowym świętem ustanowionym aby pokazać dobrodziejstwo korzystania z Wolnego i Otwartego Oprogramowania.

Software Freedom Day jest to coroczne i ogólnoświatowe święto Wolnego i Otwartego Oprogramowania. SFD po raz pierwszy odbyło się 28 sierpnia 2004 roku, od tej pory święto odbywa się w każdą trzecią sobotę września. Cała akcja koordynowana jest przez Software Freedom International i sponsorowana przez Canonical, Google, RedHat, Qt, Linode, Danish Unix User Group, MakerBot Industaries, Linux Magazine, Ubuntu User, Free Software Foundation oraz fsfe.

Chociaż odbywa się w wielu miejscach i wielu krajach na całym świecie to w Polsce w tym roku skromnie, bardzo skromnie. SFD w Polsce odbędzie się w Gdańsku impreza organizowana jest przez Koło Naukowe Miłośników Oprogramowania FLOSS RINNG (na stronie próżno jednak szukać jakiś szczegółowych informacji czy agendy) oraz w Mysłowicach gdzie spotkanie organizuje zespół o nazwie Linux-Ubuntu pod przewodnictwem Jerzego Wojerz (gdzie oni mają swoją stronę www? O_o)

  

4 Comments For This Post

 1. Mysłowiczanin Says:

  Nie no… Mysłowice to moje miasto. Ciekawe, ile osób przyjdzie. Ja mogę naliczyć jedynie cztery.

 2. Mysłowiczanin Says:

  Znaczy się, że zawsze myślałem o takiej imprezie, by policzyć osoby korzystające z FOSS z mojego okręgu. Jednak chyba jest nas zbyt mało.

 3. Franek Says:

  Daj znać później co i jak było. Jakaś relacja czy coś :>

 4. Konrad Says:

  Tego dnia może stanie Debian na notebooku ;) Tak symbolicznie :)

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says