Kategorie | Hardware

  

(Niby)Recenzja routera Linksys WRT160NL

Opublikowano 18 maja 2011 przez Franek

Kilka dni temu stałem się posiadaczem routera Linksys WRT160NL. Od tego czasu jestem szczęśliwym użytkownikiem swojej własnej, rozbudowanej sieci domowej. Z routera jestem zadowolony, wprawdzie darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, więc narzekanie byłoby trochę nie na miejscu. Jedak stabilność działania i dodatkowe funkcję sprawiają, że z czystym sumieniem polecam ten router. Tym bardziej, że sprzęt jest dość tani (sprawdź ceny na Allegro) co za tym idzie współczynnik cena / jakość / możliwości jest bardzo wysoki.

Co znajduję się w zestawie?

W kartonie razem z routerem w komplecie są akcesoria bez których ciężko jest zacząć pracę z routerem. Zestaw podstawowy i wystarczający. W kartonie znajduję się:

  • zasilacz sieciowy 12V
  • krótki przewód eth
  • przedłużacz USB (Ze względu na ‘ciasne’ rozmieszczenie portów jest to raczej niezbędne akcesorium, bez niego ciężko byłoby podłączyć na przykład pendrive do routera.)
  • przedłużka do zasilacza (Ciekawa rzecz, umożliwia odłączenie routera od zasilania, bez wyciągania przewodu zasilającego.)
  • instrukcja oraz płyta instalacyjna dla Windows (Nie wiem co tam jest, nawet nie zaglądałem. Swoją drogą to ciekawi mnie po co komu ta płyta, nie ważne.)
  • sam router i dwie anteny zewnętrzne R-SMA

Sam router wygląda ładnie, nowocześnie i dość efektownie. Osobiście nie przywiązuję większej uwagi do wyglądu sprzętu, przynajmniej tego typu sprzętu ale WRT160NL może się podobać. Na froncie routera naklejona była folia ochronna, jej zdjęcie szybko uświadomiło mi dlaczego ona tam jest. Router wykonany jest z polerowanego tworzywa sztucznego, które działa prawie jak lustro, przez co ‘palcuje się’ w stopniu znaczącym. Niby nic wielkiego, bo przecież nie co dzień zmienia się miejsce trzymania urządzeń sieciowych.

Co by tu jeszcze napisać?

Chętnie opisałbym funkcje panelu administracyjnego routera, nie zrobię tego bo korzystałem z niego tylko przez kilkanaście sekund. ;) Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po włączeniu routera było zainstalowanie DDWRT. Wprawdzie z małymi kłopotami, ale udała się zmiana oprogramowania ale to już temat na inny wpis.
Z racji takiej, że ten model routera dostępny na rynku jest już od jakiegoś czasu uważam, że nie ma się co więcej rozpisywać. Jeśli ktoś chciałby poznać specyfikację techniczną lub przeczytać prawdziwą recenzję to z pewnością skorzysta z Google. :)

 

Napisane z WordPress dla BlackBerry :]

  

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says
Przeczytaj poprzedni wpis:
SteamBox jeszcze w tym roku

O konsoli do gier której producentem ma być Valve plotkuje się w internetach już od dłuższego czasu. Co raz więcej...

Zamknij