Kategorie | Internet

  

Nie wszystko stracone, przyłącz się do protestu przeciwko ACTA!

Opublikowano 27 stycznia 2012 przez Franek

Rząd Donalda Tuska podpisał wczoraj porozumienie ACTA. W tym czasie w kraju trwały prawdopodobnie największe manifestacje od czasów Solidarności! Dziesiątki jak nie setki tysięcy przeciwników ACTA wyszło na ulicę w całym kraju aby zademonstrować swoje niezadowolenie z polityki jaką prowadzi nasz rząd.

Nasz rząd ma głęboko gdzieś to co uważa lud. A dla przypomnienia w Polsce mamy demokrację (stgr. δημοκρατία demokratia “rządy ludu”, od wyrazów δῆμος demos “lud”, rozumiany jako ogół pełnoprawnych obywateli[1] + κρατέω krateo “rządzę”). Moim zdaniem i zdaniem wielu ludzi miarka się przebrała, weźmy sprawy w swoje ręce!

Tak więc aby pomóc zrozumieć Tuskowi i jego klice z jaką grupą ludzi ma doczynienia Wykop zorganizował 2 część akcji protestacyjnej. Tym razem celem nie jest zaciemnianie stron, chcą zebrać 500 tysięcy podpisów przeciw ACTA

Zachęcam wszystkich przeciwników ACTA o oddanie swojego głosu, a wszystkich właścicieli mniejszych lub większych stron internetowych o przyłączenie się do akcji informacyjnej.

PS równolegle trwa podobna akcja, która zbiera podpisy w sposób “nie internetowy”, za pomocą kartek i długopisów referendumacta.pl.

  

4 Comments For This Post

 1. Robson wordpress Says:

  Z tego co wyczytałem to tylko akcja z realnymi podpisami w świetle prawa się liczy.

 2. Colin Says:

  Tak, poza tym 500 tys. podpisów nie wystarcza, bo jeszcze sejm musi przychylić się do wniosku.

  Aby coś osiągnąć, musimy przekonać posłów że ACTA jest szkodliwa dla Polski, a korzyści z ACTA mają jedynie polskie oddziały amerykańskich wytwórni.

 3. Mieczys ław Says:

  Precz z ACTA. ACTA to zniewolenie.

 4. musak Says:

  ACTA polegnie – już chyba przekroczono ilość potrzebnych podpisów co do referendum, które z pewnością jednoznacznie pokaże opinię społeczeństwa ;)

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says