Kategorie | Linux, Szorty, Ubuntu

  

Nadchodzi koniec wsparcia dla Ubuntu 9.04 – Jaunty Jackalope kończy żywot!

Opublikowano 27 września 2010 przez Franek

Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope zostało wydane 23 kwietnia 2009 roku, prawie 18 miesięcy temu. Zgodnie z polityką wydań Ubuntu, Canonical zobowiązuje się do wydawania poprawek bezpieczeństwa oraz krytycznych uaktualnień przez okres 18 miesięcy od wydania systemu. Właśnie kończy się okres wsparcia dla Ubuntu 9.04, 23 października 2010 roku Ubuntu 9.04 przestanie być wspierane, nie będą wydawane na niego poprawki i system zakończy swój żywot.

Pozostaje więc niecały miesiąc aby wykonać aktualizację systemu do nowszej wersji i cieszyć się z posiadania wsparcia. Należy wykonać aktualizację do Ubuntu 9.10 Karmic Koala. Rozwiąże to problem braku wsparcia tylko na okres około pół roku, ponieważ Ubuntu 9.10 Karmic Koala posiada wsparcie do kwietnia 2011 roku. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest po aktualizacji do 9.10 wykonanie aktualizacji do 10.04 LTS Lucid Lynx ponieważ to wydane Ubuntu posiada wydłużony okres wsparcia. I tak w wersji biurkowej będzie wspierany do kwietnia 2013 roku, a wersji serwerowej do kwietnia 2015 roku.

Ciekawe co będzie robił jelenio-królik na emeryturze ;)

Więcej informacji fridge.ubuntu.com.

  

2 Comments For This Post

  1. Bodek Says:

    Była to bardzo udana wersja, nie napotkałem w niej wielu problemów które miałem bodajże w 8.04 lub 8.10 oraz przy próbie przejścia na 9.10. Ostatnio zmuszony wizją braku wsparcia zaktualizowałem do 10.04 i jestem bardzo zadowolony system staje się coraz lepszy.

  2. Franek Says:

    O najnowszych wersjach krążą różne, skrajnie sprzeczne opinie. Więc nie wiem czy Twoje słowa "staję się coraz lepszy" są właściwe w tym kontekście. http://www.nibyblog.pl/nie-bedzie-klasycznego-gno… na początek, warto zapoznać się np z tym

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says