Kategorie | Linux, Ubuntu

  

Książka: Twój przewodnik po Ubuntu

Opublikowano 11 lutego 2009 przez Franek

Czasem kiedy nasz głód wiedzy się rozrasta różnorakie fora oraz wiki przestają wystarczać. W takim przypadku można sięgnąć po jakąś książkę lub inną ciekawą publikacje. Poniższy tytuł to bardzo ciekawa pozycja, godna polecenia dla każdego, kto chce  poszerzyć swój zasób wiedzy obejmujący użytkowanie Ubuntu. Niestety książka jest w języku angielskim, co dla osób niewładających biegle tym językiem może stanowić pewien problem. Ale podpierając swoją wiedzę słownikiem językowym, skorzystamy dwukrotnie, poznamy lepiej Ubuntu i podszkolimy się z angielskiego – korzyści wymierne. :)

ksiazka-ubuKsiążka napisana została przez nagradzanego już za swoje prace Keir Thomasa. Pubikacja pod tytułem “Ubuntu Pocket Guide and Reference” to zupełnie wyjątkowy i zwięźle napisany przewodnik po Ubuntu, który znakomicie nadaje się do codziennego użytku. Jest to najbardziej popularna książka nawiązująca do tego tematu. Dotychczas została ona przeczytana 250000 razy. Książka koncentruje się na podstawowych umiejętnościach, jest podwaliną pod wiedzę niezbędną do bycia ekspertem wśród użytkowników Ubuntu. Publikacja została napisana w sposób zrozumiały dla wszystkich, nawet dla osób niemających wcześniej styczności z Linuksem. Jest to zupełnie nowe i oryginalne wydanie napisane dla przyszłych i teraźniejszych użytkowników Ubuntu 8.04 i 8.10. Jak powiedział administrator ubuntuforums.org Rayan Troy: “Jest to wielki zasób wiedzy obejmujący Ubuntu od A do Z, bez dodatkowych głupot”.

Pełne wydanie książki możemy pobrać za darmo w formacie PDF,  można też kupić wersję drukowaną na amazon.com, cena to $9,94.

Zachęcam do lektury.

Strona domowa / źródło informacji: ubuntupocketguide.com

  

4 Comments For This Post

 1. pyk Says:

  “Możesz śledzić komentarze do tego postu koŻystając (…)”
  Hmm…
  Po prostu kolejny błąd w sieci. :)

 2. Franek Says:

  Ale gdzie ten błąd? ;) Oczywiście poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi.

 3. Wiesiek Says:

  Coś nie funkcjonuje ten Twój odnośnik do darmowej książki w PDF-ie.
  Cytuję; *Pełne wydanie książki możemy pobrać za darmo w formacie PDF*

 4. Franek Says:

  http://www.ubuntupocketguide.com/download_main.ht

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says