Kategorie | Linux, Programy

  

Już niebawem VLC Media Player 2.0. Jakie czekają nas zmiany? [Instalacja VLC 2.0 RC1]

Opublikowano 28 stycznia 2012 przez Franek

VLC Media Player to bardzo znany i lubiany wieloplatformowy odtwarzacz multimediów. Wynika to z faktu, że jest bardzo prosty w obsłudze, nie wymaga instalacji żadnych kodeków, a tuż po instalacji obsługuje wyświetlanie napisów bez jakichkolwiek dodatkowych zabiegów – VLC to mój ulubiony odtwarzacz.

W najbliższym czasie wydany ostanie VLC w wersji 2.0, na jakie zmiany możemy liczyć względem “starego” VLC 1.1.x? Po pierwsze odświeżony interfejs, który wydaje się być wygodniejszy i jeszcze łatwiejszy w obsłudze. W znacznym stopniu przepisano obsługę wideo, dodano obsługę Blu-ray chociaż na chwilę obecną w wersji eksperymentalnej. Poprawiono obsługę napisów OSD. Dodano także obsługę WMV Image (WMVP/WMVP2) używanych przez Photo Story. Zaktualizowane zostało wyjście wideo Direct2D w systemach Windows 7 oraz Vista. Co cieszy VLC 2.0 będzie dostępny dla wszystkich liczących się systemów operacyjnych, Windows, Linux, Mac OS X, OS/2, Android oraz iOS.

Jeśli nie możesz doczekać się wydania 2.0 swojego ulubionego odtwarzacza a już teraz chcesz sprawdzić jego nowe możliwości, możesz przetestować VLC 2.0 RC1 – należy jednak pamiętać, że jest to wydanie kandydujące i może ale nie musi działać niestabilnie.

Dla Ubuntu należy dodać nowe repozytorium, odświeżyć bazę repozytoriów i zaktualizować lub zainstalować sam odtwarzacz

sudo add-apt-repository ppa:videolan/stable-daily
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install vlc

Użytkownicy Arch Linux mogą skorzystać z AUR.

wget http://aur.archlinux.org/packages/vl/vlc-dev/vlc-dev.tar.gz
tar -zxvf vlc-dev
cd vlc-dev
makepkg -s
sudo pacman -U

Natomiast 32 bitowa wersja dla Windows znajduję się tutaj.

Pozostałych zapraszam do odwiedzenia tej strony.

  

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says