Kategorie | Linux, MiniBlog, Programy, Wygląd

  

Future Conky – ciekawa konfiguracja dla Conky

Opublikowano 13 października 2010 przez Franek

O Conky pisałem już, dla przypomnienia. Conky jest wysoko konfigurowalnym monitorem systemu, dzięki któremu tuż pod ręką, a dokładniej na pulpicie mamy zawsze aktualne informacje o stanie systemu. Monitoruje on wszystkie informacje systemowe (użycie procesora, pamięci ram oraz swap, temperatury i w zasadzie wszystko, czego dusza zapragnie). Siłą Conky jest jego konfigurowalność, istnieje nieskończona wręcz liczba możliwych konfiguracji monitorowanych informacji i wyglądu. A za pomocą odpowiednich skryptów można rozszerzyć możliwości programu. Dzięki temu Conky może informować o nowej poczcie, wyświetlać informację o odtwarzanym utworze, czy monitorować proces pobierania plików z sieci P2P.

Prezentowałem również swoją nową konfigurację dla Conky. Dzisiaj chciałem pokazać ciekawą konfigurację którą pokazał mi Slawul. Konfiguracja ta nazywa się Future Conky. Jak wygląda Conky z tą konfiguracją można zobaczyć na zrzucie poniżej:

Autorem Future Conky jest mucas, konfigurację można pobrać za pośrednictwem GNOME-LOOK.

  

3 Comments For This Post

  1. Custom Says:

    Świetne!

  2. Kryszan Says:

    Moim zdaniem brzydkie…

  3. 3ED Says:

    Wizualnie robi dobre wrażenie ale jest niepraktyczne, szczególnie na słabszym sprzęcie. Mało informacji, a procesor żre.

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says
Przeczytaj poprzedni wpis:
SteamBox jeszcze w tym roku

O konsoli do gier której producentem ma być Valve plotkuje się w internetach już od dłuższego czasu. Co raz więcej...

Zamknij