Kategorie | Bezpieczeństwo, Internet

  

F-Secure Internet Security 2013 – jedno pudełko, dwie licencje

Opublikowano 27 września 2012 przez Franek

Warszawa, 24 września 2012 – Specjaliści F-Secure są świadomi, że zmienia się sposób, w jaki korzystamy z Internetu. Ogromną popularność zdobywają urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety. Coraz częściej spełniają one podobne funkcje jak komputery. Służą do wysyłania maili, korzystania z e-kont bankowych czy utrzymywania kontaktu poprzez portale społecznościowe. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami Google’a na całym świecie aktywowano prawie 500 milionów urządzeń z systemem Android. W celu zapewnienia pełnej ochrony internautom niezależnie od tego czy korzystają z komputerów czy z urządzeń przenośnych, F-Secure Internet Security 2013 oferowany jest w pakiecie z Mobile Security, wielokrotnie nagradzaną*** aplikacją, zapewniającą bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych.

– Naszym celem jest zagwarantowanie użytkownikom jak najbezpieczniejszych warunków funkcjonowania w Internecie, niezależnie od tego, jakiego urządzenia używamy. Laboratoria F-Secure starannie analizują każdą próbkę złośliwego oprogramowania, dzięki czemu oferujemy częste aktualizacje i dodatkowe funkcjonalności, na przykład opcję bezpiecznej bankowości – komentuje nowe kompleksowe podejście do ochrony internautów Michał Iwan, Dyrektor Zarządzający F-Secure w Polsce

Nowa filozofia bezpieczeństwa

Najnowsza odsłona oprogramowania fińskiego producenta to odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się filozofię korzystania z różnego rodzaju urządzeń podłączonych do Internetu. To także odpowiedź na zapotrzebowanie użytkowników dotyczące unikalnych funkcjonalności oprogramowania. – Analizujemy trendy, słuchamy naszych użytkowników. Dzięki temu mogliśmy na nowo zdefiniować takie funkcjonalności jak firewall, który teraz jest kontrolowany przez technologię DeepGuard. Intuicyjny interfejs oraz niewielkie zapotrzebowanie na zasoby urządzenia sprawiają, że użytkownik może w zasadzie zapomnieć o tym, że F-Secure Internet Security 2013 jest zainstalowany na jego komputerze. Zmiana filozofii ochrony uwzględnia wszystkie urządzenia, z których korzysta internauta. Wychodzimy z założenia, że dziś kompleksowa ochrona oznacza nie tylko pełna gamę funkcji zabezpieczających ale też zapewnienie bezpieczeństwa komputera i telefonu czy tabletu – komentuje Michał Iwan, Dyrektor Zarządzający F-Secure w Polsce.

Jedną z najważniejszych zalet F-Secure Internet Security 2013 jest wsparcie oferowane dla wszystkich popularnych przeglądarek, w tym Google Chrome. Zaprojektowany na nowo firewall został wyposażony w dodatkowe filtry, dzięki czemu bez zakłóceń funkcjonuje w sieciach publicznych i domowych. Nowa wersja pakietu będzie też współpracować z najnowszym systemem operacyjnym Windows 8.

Użytkownicy programu przez cały rok będą otrzymywali automatyczne aktualizacje, zawierające nowe przydatne funkcje. Przykładem może być nowa funkcjonalność „bankowa”, która chroni użytkowników podczas sesji logowania do bankowości elektronicznej, na bieżąco oferując dodatkową ochronę przed nieznanymi jeszcze trojanami.

Dodatkowo każdy użytkownik F-Secure Internet Security 2013 otrzymuje pakiet wysokiej jakości zabezpieczeń, włącznie z blokowaniem spamu, rozwiązaniami antyphishingowymi czy modułem ochrony rodzicielskiej. Poprawiony został interfejs użytkownika, dzięki czemu instalacja jest jeszcze prostsza i szybsza niż do tej pory.

Poprzednie wersje pakietu zostały wyróżnione* przez najbardziej renomowane branżowe ośrodki analityczne, m.in. AV-TEST czy AV-Comparatives.

Cena F-Secure Internet Security 2013 wraz z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci Mobile Security nie uległa zmianie w stosunku do poprzedniej wersji programu. Koszt zakupu rocznej licencji zabezpieczającej jeden komputer wynosi 145 zł (z VAT). Ochrona na rok dla trzech komputerów kosztuje 179 zł (z VAT), a licencja na dwa lata dla tej samej liczby komputerów to koszt 239 zł (z VAT).

Bezpłatną 30-dniową wersję testową pakietu F-Secure Internet Security 2013 można pobrać ze strony F-secure: www.f-secure.com.pl

Powyższa wiadomość jest informacją prasową.

W związku z wydaniem F-Secure Internet Security 2013 NiByblog.pl już w najbliższych dniach ogłosi konkurs, konkurs z cennymi nagrodami, które to ufundowała firma F-Secure Polska. Bądźcie w gotowości. ;-)

  

5 Comments For This Post

 1. Maniek Says:

  Co ciekawe nie ma własnej zapory Firewall, ale za to wspiera dodatkowymi filtrami tę systemową, jest też maksymalnie uproszczony w obsłudze – interfejs jest przejrzysty i przyjazny mniej zaawansowanym użytkownikom. Miałem już wcześniejsze wersje, obecnie testuję „trzynastkę” i muszę przyznać, że silnik Bitdefendera nie zawodzi, teraz też dodatkowo „przygląda” się temu, co pobieram z Internetu. Jak dotąd zero problemów – to lubię. ;)

 2. andrzej Says:

  jedyną wadą tego systemu jest dystrybucja dlaczego nie można kupić klucza w sklepie komputerowym?

 3. Franek Says:

  Mi wydaje się, że dystrybucja kluczy drogą elektroniczną jest dobrym rozwiązaniem.

 4. Bartek Says:

  Też nie sądzę, żeby to był jakiś wielki problem :-) ale już co do samej wydajności programu to trzeba przyznać, że ta wersja jest bardziej dopracowana, podoba mi się brak toolbara informującego o szkodliwości witryn, nie zawraca niepotrzebnie głowy, pracuje w ukryciu i praktycznie zapominasz o jego istnieniu. W ogóle jest bardzo prosty w obsłudze, prawie cała automatyka, ale jedna rada – przy skanie na żądanie zmieniam opcję na automatyczne usuwanie wirusów, wtedy szybciej kończy. :-)

 5. info Says:

  Poco tyle pisania Lol

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says