Kategorie | Debian, MiniBlog

  

Domyślnym środowiskiem w Debianie Wheezy będzie Xfce?

Opublikowano 04 sierpnia 2012 przez Franek

Takie przejście miałoby zagwarantować, że cały pulpit zmieściłby się na pierwszym krążku instalacyjnym.

Ale czy w czasach kiedy niemal każdy komputer ma nagrywarkę DVD, oraz szerokopasmowe łącze do sieci? Osobiście nie pamiętam też kiedy nagrywałem obraz jakiejś dystrybucji na płytę, wszak pendrive 1Gb kosztuje 10zł… Jak widać niektórzy to mają problemy. ;)

Info anonscm.debian.org

  

11 Comments For This Post

 1. pakos Says:

  chyba kogoś porąbało ;o

 2. Franek Says:

  Tró!

 3. Zbi Says:

  Prawidłowa i rozsądna decyzja. Oprócz wersji CD Debian wydaje wersje DVD. Widzę, że niektórzy rozpasani dobrym sprzętem i szerokopasmowym internetem myślą tylko o sobie. Debian skierowany jest do osób z całego świata, także do tych którzy mają słaby sprzęt i marnej jakości połączenie internetowe.

 4. Franek Says:

  Nie masz dostępu do neta? Idziesz gdzieś na Wifi, no ale pewnie Wifi też niet skoro napęd DVD w kompie to rozpasanie się dobrym sprzętem. Oo

 5. lehr Says:

  przynajmniej od 7 lat nie uświadczysz w żadnym nowym komputerze napędu CD. uważasz że 7 letni komputer to szczyt nowości i techniki? Moim zdaniem na pierwszym oficlanym DVD powinno być nowe gnome i wszystkie tłumaczenia żeby nie trzeba było dociągać niczego z internetu do prawidłowego działania niezależnie od użytkowanego języka (bo to jest prawdziwa niesprawiedliwość – a nie jakieś pieprzenie że DVD to jakaś nowinka technologiczna niby)

 6. Van Says:

  A kto powiedział, że Debian ma być wyłącznie dla nowoczesnych maszyn?

  Jestem za XFCE. Więcej usability niż w nowym GNOME.

 7. primos Says:

  XFCE jest znakomitym substytutem nieodżałowanego Gnome2. XFCE używam na kilku maszynach – mocna stacjonarka, netbook, PC w pracy. Pozdowienia dla użytkowników wolnego oprogramowania!

 8. HardyTwardy Says:

  O tak, gnome2 bardzo dawał rade, mimo, że jest dużo cięższy od xfce. Któregoś razu po updacie przeraził mnie na pulpicie gnome-shell który kompletnie rozwalił mi wszystkie ustawienia wyglądu, własną koncepcję poruszania się po systemie, a wielu rzeczy nie mogłem nawet upodobnić do starych preferencji… Zamiast się przestawiać wolałem dalej przestawiać komputer po mojemu i w końcu padło na xfce, lżejszą alternatywę dla gnome2.

 9. cyc997 Says:

  Ot cały Debian, system dla geeków i tyle. Szczerze to przecież Xfce średnio się nadawało do czegokolwiek i to od zawsze. Linux, żeby się utrzymał potrzebuje wyglądać nie gorzej niż konkurencja. Moja dziewczyna kocha moją Fedore za to, że śmiga na gnome-shell, jest podłączona pod TV i wygodnie z kanapy może sobie w bardzo estetycznym środowisku włączyć film, pokazać zdjęcia koleżance i przeglądnąć neta, posiedzieć na fb. Średnio kogokolwiek obchodzi czy system mieści się na płycie CD! Gdybym zainstalował komuś ubuntu z Unity, Fedore z Gnome czy nawet KDE pewnie by się przyjeło. Gdybym sobie zainstalował debiana z Xfce to pewnie wyrzuciłbym X'y bo Thunar (tak się nazywał menedżer plików, o ile pamiętam) miał więcej dziur niż szwajcarski ser, do tego wygłądał obleśnie. No tak ale są Indie, Afryka itp gdzie dalej się sprzedaje PSX'y i stare komputery, tylko że najtańsze zintegrowane karty graficzne spokojnie uciągną nowe środowiska graficzne, tak jak uciągają Aero. Jedynym logicznym wytłumaczeniem zastosowania Xfce jest dla mnie albo skierowanie na geeków albo na serwery. Po namyśle zostają mi geeki bo na serwer wybiera się redhata albo suse ze wsparciem, a nie system budowany przez społeczność nie dającą żadnej komercyjnej gwarancji, a przecież serwer jest narzędziem pracy, które ma zarabiać na siebie…

  PS Ile ludzi używa jeszcze debiana?

 10. Franek Says:

  Bardzo wielu Oo

 11. Bartek Says:

  Np. ja… zarówno na serwerach (stable), jak i na desctopach (sid z xfce + compiz-fusion)… a gnome-shell podobnie jak unity… ssie. Oczywiście pod warunkiem, że lubisz mieć system dostosowany pod siebie, a nie dostosowywać się do systemu…

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says
Przeczytaj poprzedni wpis:
SteamBox jeszcze w tym roku

O konsoli do gier której producentem ma być Valve plotkuje się w internetach już od dłuższego czasu. Co raz więcej...

Zamknij