Kategorie | Mobilniak, Szorty

  

Amazon otwiera AppShop dla Androida

Opublikowano 12 października 2010 przez KiFka

Według The Wall Street Journal (WSJ) Amazon chce otworzyć sklep z aplikacjami Android. Raport pokazuje, że sklep internetowy zachowa 30 procent sprzedaży i zakazać deweloperom oferowania aplikacji w innych sklepach w niższych cenach. Te szczegóły opisane były w dokumencie Amazon skierowanym do deweloperow, pisze WSJ. Koncern miał również masowo kontaktować się deweloperami w sprawie App-Shopu.

Amazon próbuje przedstawić kolejna alternatywę dla Google Android Market. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać zaskakujące ale dzięki olbrzymiej ilości zarejestrowanych klientów, mega ofercie e-book’ow, muzyki i filmów Amazon posiada wszystkie atuty aby zostać największym dostawca „contentow” dla urządzeń opartych na Androidzie. Mówi się o jednoznacznej konkurencji z iTunes for Android firmy Apple.

Techcrunch kilka dni temu pisał o planach Amazon. Sklep będzie początkowo uruchomiony tylko w USA. TechCrunch informuje także, iż wie z nieokreślonego źródła że Amazon wraz z Shopem chce wprowadzić na rynek nowy tablet.

Autor: KiFka, źródło: TechCrunch.

  

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says