Kategorie | Internet

  

Stop ACTA! | Aktualizacja: “Nie dla ACTA” – akcja protestacyjna

Opublikowano 31 grudnia 2011 przez Franek

Nie wszystko stracone, przyłącz się do protestu przeciwko ACTA!

Co to jest ACTA?

ACTA to międzynarodowe porozumienie dotyczące zwalczania podrabianych towarów i piractwa, za którego przyjęciem lobbują amerykańskie koncerny.

Kto za tym stoi?

ACTA, według informacji Wikileaks, to inicjatywa amerykańska, mająca na celu stworzenie prawnie wiążącego instrumentu do wywierania nacisku na państwa-sygnatariuszy, aby te zaostrzały walkę z naruszeniami własności intelektualnej. Nakłonienie do podpisania porozumienia innych (biedniejszych) państw jest dla Amerykanów bardzo ważne, ponieważ USA są znaczącym eksporterem dóbr audiowizualnych na światowym rynku i zwalczanie podrabianych towarów, piractwa czy innych naruszeń praw własności intelektualnej ma dla nich znaczenie ściśle ekonomiczne.


Co zarzucamy ACTA?

 • Treść porozumienia uzgadniania była podczas tajnych negocjacji. Do tej pory, czyli przez ponad dwa lata, żadne państwo nie udostępniło wszystkich dokumentów związanych z procesem negocjacji ani nie przeprowadziło rzetelnych konsultacji społecznych.
 • Porozumienie stwarza poważne ryzyko naruszenia prawa do prywatności i ochrony danych osobowych poprzez wprowadzenie możliwości dochodzenia prywatnej egzekucji praw autorskich, bez kontroli sądu, w której posiadacze praw autorskich będą mogli żądać od dostawców internetu ujawniania im danych użytkowników.
 • ACTA może prowadzić do ograniczenia wolności słowa, jeśli pod presją właścicieli praw autorskich dostawcy internetu zaczną blokować legalne i wartościowe treści. Właśnie do tego zagrożenia odwoływał się protest Wikipedii. ACTA zobowiązuje dostawców internetu do monitorowania treści i działań, jakie podejmują użytkownicy, nadając im rolę „policji internetowej”.
 • Przyjęcie ACTA może wywołać obniżenie konkurencyjności i innowacyjności europejskich podmiotów gospodarczych w stosunku do zagranicznych przedsiębiorstw, którym prawo nie narzuca podobnych obowiązków. ACTA w szczególności może powodować tzw. chilling effect u startujących przedsiębiorców, którzy w obawie przed miażdżącymi odszkodowaniami mogą hamować swoją innowacyjność.

Na jakim jesteśmy etapie?

16 grudnia, na Radzie ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (sic!) Rada Unii Europejskiej wyraziła zgodę na przyjęcie porozumienia w sprawie ACTA. Prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie roku odbędzie się rozstrzygające głosowanie w Parlamencie Europejskim.

25 listopada 2011 r. rząd podjął (w trybie obiegowym) decyzję o podpisaniu ACTA. Nastąpi to prawdopodobnie już 26 stycznia.

Wczoraj (19 stycznia) Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zainterweniował u Premiera. Poprosił o ponowną dyskusję na temat porozumienia. Minister Boni spotka się w tej sprawie 24 stycznia z Premierem oraz ministrami kultury i spraw zagranicznych.

Co możesz zrobić?

Ruszyła wielowątkowa akcja “Nie dla ACTA”, do której możesz się przyłączyć. Na Facebooku organizują się grupy, które szykują demonstracje uliczne w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Katowicach i Poznaniu. Bieżące informacje o tym, co i gdzie można w sprawie ACTA zrobić powinny być dostępne na wspólnym forum internetowym akcji: stopacta.com.pl.

Pojawiła się też inicjatywa przeprowadzenia blackoutu, czyli wyłączenia w akcie protestu własnej strony internetowej na jeden dzień. Wstępna data akcji to poniedziałek, 23 stycznia. Więcej informacji znajdziecie na niedlaacta.pl.

Osoby, które chcą aktywnie pomóc w planowaniu i koordynowaniu różnych działań protestacyjnych mogą do nas dołączyć wysyłając e-mail na adres: stop-acta@brama.elka.pw.edu.pl (prosimy o informację, jaką organizację reprezentujecie i w jaki sposób chcecie pomóc).

Wyraź swój głos i wyślij apel!

Najpilniejsza sprawa to skłonienie polskiego rządu do opóźnienia podpisywania ACTA, które zostało zaplanowane na 26 stycznia. Jeśli się zgadzasz z tym żądaniem i chcesz zaapelować do Premiera Donalda Tuska, podpisz się pod petycją!

Organizacje pozarządowe już od miesięcy apelują do władz państwowych i europarlamentarzystów o odrzucenie porozumienia. Nasze apele nie mają jednak tak wielkiej siły przebicia jak głos obywateli – internautów. Dlatego proponujemy Wam, żebyście sami wysyłali apele do europarlamentarzystów, które uświadomią im skalę i rangę problemu. Możecie sami zaproponować jego treść albo skorzystać z jednej z proponowanych przez nas wersji:

Apel możecie wysłać do europarlamentarzystów, którzy uczestniczą w procesie decydowania o ostatecznym kształcie porozumienia:

Lidia Geringer de Oedenberg <lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu>
Tadeusz Zwiefka <tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu>
Piotr Borys <piotr.borys@europarl.europa.eu>
Zbigniew Ziobro <zbigniew.ziobro@europarl.europa.eu>
Jacek Protasiewicz <jacek.protasiewicz@europarl.europa.eu>
Joanna Senyszyn <joanna.senyszyn@europarl.europa.eu>
Arkadiusz Bratkowski <arkadiusztomasz.bratkowski@europarl.europa.eu>
Bogusław Sonik <boguslaw.sonik@europarl.europa.eu>
Filip Kaczmarek <filip.kaczmarek@europarl.europa.eu>
Michał Kamiński <michaltomasz.kaminski@europarl.europa.eu>
Krzysztof Lisek <krzysztof.lisek@europarl.europa.eu>
Adam Gierek <adam.gierek@europarl.europa.eu>
Lena Koralska-Bobińska <lena.kolarska-bobinska@europarl.europa.eu>
Bogdan Marcinkiewicz <bogdan.marcinkiewicz@europarl.europa.eu>
Konrad Szymański <konrad.szymanski@europarl.europa.eu>
Marek Gróbarczyk <marekjozef.grobarczyk@europarl.europa.eu>
Andrzej Grzyb <andrzej.grzyb@europarl.europa.eu>
Paweł Kowal <pawelrobert.kowal@europarl.europa.eu>
Paweł Zalewski <pawel.zalewski@europarl.europa.eu>
Ryszard Czarnecki <ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu>
Małgorzata Handzlik <malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu>
Jarosław Wałęsa <jaroslaw.walesa@europarl.europa.eu>

Wszystkie adresy mailowe

CC BY-SA 3.0 panoptykon.org.ACTA a innowacyjność i konkurencyjność
ACTA a prawa podstawowe
Stara wersja strony

  

83 Comments For This Post

 1. Anna Says:

  Mamy wolny kraj. Wolnosc slowa. Jestem uczennica. Jak ja mam dalej sie rozwijac? Dzieki youtube nuczylam sie grac na gitarze, nauczylam sie obsugiwac rozne programy np. sony vegas czy photoshop. A chodze do szkoly informatycznej, to podstawa. Chce sie dalej rozwijac! Nie odcinajcie mlodym pomocy naukowym. A co z ludzmi chorymi? Odbieracie im prawo do zycia blokujac dostep do lekarstw ktorych nie kupisz w aptece. Od tego zalezy nasze zycie.Naprawde nie rozumiem tego jak mozna tak postapic. To sie staje powoli komunistyczne. Chcecie zeby Polska sie zacofala? Znowu? Ile osob wybilo sie dzieki internetowi! Umieszczali filmiki pokazujace ich talenty. Moze wlasnie twoje dziecko bedzie mialo predyspozycje a nie bedzie wiedzialo jak sie wybic.Internet juz nam napewno nie pomoze…To straszne…

 2. alex Says:

  kompletnie ich porąbało ://

 3. kara Says:

  Koszulki STOP ACTA http://www.stopacta.cupsell.pl

 4. Bigos Says:

  Jezu jak nasi kochani politycy zagłosuja za wprowadzeniem tego mam nadzieje, że piwo, wódka i wino straci dla nich smak oby jedzenie smakowało jak popiół a wszelkie inne przyjemnosci przestana dawac im wczesniejsza radość.

 5. Sara Says:

  Było dobrze, chcą zrobić źle. Internet powinien mieć swoje prawa! Cenzura w necie i stop piractwu. A co o ludziach, których nie stać na oryginał?! Nie wszyscy są tak bogaci jak politycy, że mogą sobie nawet kupić wejściówkę na pokaz filmów przez rozdaniem Oscarów.
  Czemu nikt nie myśli o użytkownikach? Najpierw przeszkody w leczeniu, a teraz dostęp do informacji. Niech ocenzurują jeszcze radio i telewizja i odłączą nas od wszystkiego.

 6. BlueTiger Says:

  Ni chuja !
  Raczej nie sądzę żeby się odważyli , po 1 dniu bez neta połowa kraju wyszła by na ulice i był by taki bordel że te kozaki z sejmu by same pouciekały !

 7. Stachu Says:

  taaa kurwa jak podpisza to to ide do ich tego obsranego sejmu i kazdemu wloze stalowy czopek dupe o kalibrze w chuj wielkim.

 8. Anonim Says:

  Porąbało ich chyba. Gdy to wejdzie w życie to:

  1. Dostawcy internetu stracą miliony bo internet będzie zbędny,
  2. Pół kraju prawdopodobnie będzie protestować włącznie z dostawcami internetów,
  3. Nikt nie będzie już oglądał filmów bo na zakup ich nie będzie stało,
  4. Najbiedniejsi stracą jedyną możliwość oglądania filmów.

  Jednym słowem posłowie albo są głupi albo mają za dużo czasu wolnego i za dużo kasy

 9. BlueTiger Says:

  To nie ma szans wejść . Pewnie szykują znowu jakiś przekręt , a tym chcą tylko odwrócić uwagę od tego co ważne!

 10. lexi Says:

  http://www.youtube.com/watch?v=WpfDnYI9Sew&fe

 11. Franek Says:

  TANGO DOWN sejm.gov.pl

 12. czester31 Says:

  jeszcze paliwo podatki wgórę to nasz przecież zrujnuje

 13. dżasta Says:

  Wyjdźmy protestować na ulicę!! niedlugo wszystko nam zabiorą!!!

 14. Sandra Says:

  STOP ACTA !!!!!!!!!!

 15. Ola Says:

  Aniu napisz to do Premiera.
  Też nie wyobrazam sibie jak rząd zamierza zagwaratnwoac konstytucyjne prawo do równego dostepu do nauki, informacji i kultury dla wszystkich obywateli.

  Internet dał możliwości jakich w malutkich miejscowosćiach nikt przedtem nie miał. Dzięki niemu moja babcia ma kontakt ze światem, z rodzina i z kulturą. Czy kiedy odbierze jej się to prawo, rząd dostarczy dla niej darmowe informacje i sposobność uzykania wiedzy ? mowiąc darmowe mam na myśli tak tanie jak tani jest dziś internet.
  Ludzie w wielkich miastach mają mozliwości jakich nie mają mieszkańcy małych miasteczek i wsi. Czy chcemy wrocić do podizału na Polskę lepszą i gorsza ? Czy nie jestesmy juz równi ?

 16. NARÓD Says:

  NIC O NAS BEZ NAS !

 17. natalia Says:

  taaaa a co później dalej będa kombinować? zmiana ustawy o ochronie danych osobowych? zmiana ustawy o prywatności ?? co jeszcze ?? :/ moze juz teraz wszyscy swoje dane powypisujmy na jakis publicznych portalach niech kazdy nam grzebie gdzie tylko może i ile chce :/
  śmiać mi się chce juz z pomyslow tego rzadu.. ehh

 18. Rewolta Says:

  Obalmy rząd!

 19. Franek Says:

  Nie wrzucajcie tu linków do fanpejdżów służących do hodowania fanów i tak każdy wykasuję w kilka minut od dodania. :-)

 20. Kris Says:

  Stop ACTA!

 21. Damian Says:

  STOP… Kazdy z nas kozysta z internetu wiekszosc ludzi z tego zarabia itp kazdy czegos sie nauczyl z neta a oni chca nam to zabrac Polska zarabia za te gry ktore ludzi wgrywaja sciagaja itp i jakies ACTA maja nam to zabrac …. pojebane to jest tak to ujme mozna isc za to siedziec ha smieszne nie maja kogo dawac to poprawczakow wiezien itp hahah np Tibia gra w to miliony ludzi i miliony ludzi zarabia przez to i ktos chce to zabrac bo im sie tak podoba … WOLNOSC SLOWA!!! Polska jak zarabiala tak bd biedna i sami sie o to przekonaja jak to wprowadza kazde klikniecie na ich stronie to kasa dla nich nie bd takich stron nie bd mieli kasy za to … STOP ACTA !!!!!!!

 22. ewcia Says:

  właśnie co tu z tą całą wolnością słowa… sami wybraliśmy taki rząd.. rząd który przez dwa lata kręcił coś za plecami swoich obywateli… bo plan podpisu Acta był tyle czasu negocjowany i nic o tym wiadomo nie było…. Co z tą wolnością słowa, co z tą prywatnością :/

 23. GOSIA Says:

  NIE DAL ACTA!!!! STANOWCZO NIE!!! INTERNET NASZA WOLNOŚĆ A WOLNOŚĆ JEST W KAŻDYM Z NAS!!! NIE ZABIERAJCIE TEGO CO DAŁA NAM NATURA!!!

 24. jaca Says:

  porąbało ich

 25. Spamerzy Says:

  Dlaczego ta strona mi sie przekierowuje jak chce wejsc na liste bramek proxy? Shit :/

 26. Franek Says:

  Hm?

 27. Daniello Says:

  Co za dziady : – /

 28. internauta Says:

  Jak żyć panie premierze!? Jak żyć?

 29. Rafał Says:

  STOP ACTA!

 30. Anonymous Says:

  http://acta.info.pl/ Dla tych którzy nie wiedzą co zrobić. Wysyłać Dalej

 31. kkkk Says:

  bez jaj bije im na dekiel

 32. Wawra Says:

  Polacy żadnej wojny nie przegrali
  Nie dla ACTA

 33. Ten Typ Says:

  Poki co to wy drodzy użytkownicy blokujecie sami dostep do internetu od tego spamu az sie odechciewa a ACTA ani slychac ani widac by nie bylo gdyby nie Wy!!! to jest pewnego rodzaju nagonka robicie ładna reklamę "nie ważne jak by sie mówiło ważne ze mówią " i tym ich nie świadomie wspieracie.
  Pozdrawiam Ten Typ

 34. Franek Says:

  W jaki sposób blokujemy sobie dostęp do Internetu?

 35. mar Says:

  Jeśli chodzi o ochronę własności intelektualnej to zawsze byłem i jestem za. Natomiast jeśli ma być podpisane porozumienie ACTA w takiej postaci jak obecnie, to jestem zdecydowanie przeciw. Nie można dopuścić do tego aby jakiś urzędniczyna który dostał ciepłą posadkę z pomocą wujka mógł inwigilować kogo mu się spodoba sam pozostając przy tym bezkarny, jeśli gdzieś po drodze zdarzy mu się popełnić błąd.
  Poza tym należałoby zacząć do napisania od nowa w sposób jasny i przejrzysty ustawy o ochronie własności intelektualnej i praw autorskich. Jak na razie jest to chińszczyzna, przy pomocy której udowodnienie przed sądem swoich praw do zdjęcia, filmu czy muzyki oraz wywalczenie odszkodowania graniczy z cudem.
  Mamy burdel na własnym podwórku, ale aż palimy się do podpisywania ustaw stworzonych przez międzynarodowe organizacje, tylko po to aby trzymać prost palec w dupskach UE i Amerykanów.
  Podpisanie tej ustawy to tylko krok od cenzurowania listów na Poczcie i kontrolowania zawartości paczek. Wracamy do czasów komuny, tylko że teraz to się nazywa demokracja.

 36. ola Says:

  haha, nie wypali.
  a nawet jeśli to odbędą się strajki i będą musieli zakończyć ten cyrk.
  żenada. co teraz ludzie nie wymyślą.

 37. interrrrr Says:

  heh, wszystko dąży ku końcowi świata.

 38. piter Says:

  za durzo zeczy mamy sie odmowic oni maja wszystko a my mamy tylko wegetowac bo za jakis czas to i oddychac nie bedzie wolno tylko jak im zaplacimy bo niktorzy z was pisza ze wszystko robi sie za naszymi plecami i maja racje

 39. Franek Says:

  A nawet za dużo.

 40. kris Says:

  to so hu…e i nic więcej kraść to umieją miliony banda Upa druga i nic więcej polska to dziki kraj bo rządza dzikusy z dzungli

 41. robcio Says:

  ide z toba ;)

 42. xxx Says:

  Ludzie kurwa ja rozumiem acta wazna sprawa ale za kazdym razem jak probuje wejsc na centrump2p.com/magnet/ to mnie przekierowuje tuta. Dlugo to jeszcze bedzie trwalo ??

 43. Franek Says:

  Autor strony centrump2p.com protestuje w ten sposób przeciw ACTA, strona powróci do działania jeszcze dzisiaj.

  Pozdrawiam

 44. asmand Says:

  tanie ubezpieczenia samochodowe http://www.lixe.eu http://www.polisa.jupe.pl

 45. Maślany Says:

  co się podziało z link magnet?

 46. Franek Says:

  centrump2p.com zostało wyłączone w proteście przeciw ACTA, jeszcze dzisiaj lub jutro wróci do działania.
  Pozdrawiam

 47. piter Says:

  co za kutasy obsrane wymyslili to gówno !! kij im wszystkim w dupe w tym sejmie!

 48. tasik Says:

  jebać to ściwerwo rządowe!

 49. Jendruś Says:

  Sługusy Miliarderów

 50. Franek Says:

  Przypominam o kulturze oraz http://www.nibyblog.pl/informacje/polityka-koment… !

 51. tunia78 Says:

  a w tej polsce jest popierdolone

 52. rodos72 Says:

  politycy włażą w dupę amerykanom tak było jest i będzie no chyba że chiny łykną amerykę to bedą kurduplom się cisnąć w styjownice pedryle

 53. tytan Says:

  stop kontroli . oddajcie mi wolność

 54. tytan Says:

  ej….ku…oddajcie mi moją stronke mnie wali ameryka i polityka

 55. tytan Says:

  a co proponujesz zrobić

 56. Franek Says:

  Cierpliwości kolego, nocą wróci :)

 57. tytan Says:

  Franek śledzisz tą strone

 58. Franek Says:

  Nie, ale wiem że administrator centrump2p.com przekierował swoją stronę na ten post u mnie aby w ten sposób zaprotestować.

 59. tytan Says:

  ok. i trzym się

 60. ktoś Says:

  żal macie to usunąc to wolny kraj i mamy swoje prawa !!

 61. dawid Says:

  żal mi tego zablokowali strone STOP ACTA

 62. Arkadiusz Says:

  Tez jestem przeciwko temu ACTA, są inne sposoby zeby powstrzymać hakierów oraz ludzi którzy wrzucaja przerozne filmy przez które rózne korporacje tracą dochody… Nie może być tak żebyśmy my teraz byli poszkodowani, bez możliwości rozwijania się, beda nam zabraniac przesyłania pllikow, zdjec, wrzucania na hostingi prywatnych rzeczy. Sami widzicie moim zdaniem zabiora nam jedynie źródło najwiekszych informacji, dzieki temu mamy wszystko, przez zwykłe gazety i telewizje sie nie dowiemy tego co przez internet. Wgl, wszystkie osoby ktore maja nielegalne programy itp, bedą narazone na wszelkie kary. Bank polski sobie trochę dorobi do kieszonkowego!!! Oby nie popisali tego w czwartek…

 63. SAAX Says:

  A mówią ze MATRIX to fikcja – zapraszamy do Polski :-)

 64. Paweł Says:

  Precz z monopolistycznymi "majątkowymi prawami autorskimi" w ogóle! Precz z monopolistycznymi "patentami"! Samo istnienie monopolu twórcy jest problemem i będzie generował kolejne. Majątkowe prawa autorskie i patenty WYMAGAJĄ totalnej inwigilacji z samej zasady swojego istnienia. Są odpowiedzialne za dyskryminację ludności trzeciego świata na wielką skalę. Są źródłem wielkiej państwowej przemocy wobec czegoś co od wielu tysięcy lat istnienia cywilizacji było całkowicie wolne od ingerencji urzędniczej. Świat bez monopolu usankcjonowanego przemocą jest możliwy. Istniał od dawna a twórców i wynalazców nie brakowało, jedynie zmieniała się forma ich zarobków.

 65. człowieczek z RP Says:

  A kto przyjdzie na ich miejsce? Tacy sami.

 66. Daria Says:

  Jak my, uczniowie, mamy się rozwijać ?! Nigdzie poza netem nie ma tylu różnych i aktualnych informacji, która encyklopedia daje się aktualizować? Czy oni oszaleli?

 67. nico Says:

  jebac ich w dupach im sie pojebalo

 68. NYAN Says:

  Zamierzają podpisać, więc może czas już na przeróbkę apelu:

  http://pokazywarka.pl/stopacta4/

 69. Pojebało ich? Says:

  W dupie mam posłów i cały rząd.(fak you)

 70. wegwegweg Says:

  NIE dla ACTA! STOP ACTA!
  Walcz o naszą wolność w internecie, wypełnij petycję na www(kropka)polska-stop-acta(kropka)com i pobierz za darmo filmy, zdjęcia i dokumenty dotyczące hipokryzji i obłudy ACTA! Polecaj tą stronę swoim znajomym, aby wspólnie wygrać wojnę o naszą WOLNOŚĆ w Internecie! Umowa ACTA nie służy zwalczaniu obrotu towarami podrobionymi, nie chroni także twórców! To po prostu KŁAMSTWO ubrane w ładne słowa i obietnice. ACTA służy cenzurze oraz inwigilacji Internautów. To jest zamach na WOLNOŚĆ! Czy pozwolisz komuś wejść do swojego domu i czytać Twoje listy? Pewnie nie. ACTA pozwoli na takie zachowanie i nie będziesz mieć nic do gadania, wszystko co robisz on-line będzie monitorowane. Gdy się na to zgodzimy, to potem wszczepią nam elektroniczne chipy, rzekomo dla bezpieczeństwa. NIE DAJ SIĘ OGŁUPIĆ! Wolnym ludziom pozostał tylko Internet, potem już nie będzie nic. Poczytaj i zobacz filmy o ACTA, wejdź tutaj www(kropka)polska-stop-acta(kropka)com i poleć tę stronę znajomym na FB, NK, TW i wyślij tą wiadomość na znajomych emaile! Pamiętaj w grupie SIŁA!

 71. Walerian tratata Says:

  Jestem za ACTA i skończy się piractwo i cwaniakowanie w sieci-wy możecie protestować i skakać jak cymbale ale gówno to wam da!!!

 72. ANONYMOUS Says:

  ANONYMOUS POWIEDZ NIE ACTA
  REFERENDUM WS ACTA! PRAWO KONSTYTUCYJNE. REFERENDUM gwarantuje ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz.U. z 2003 r. Nr 57, poz. 507). Rozdział 8, Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod REFERENDUM z INICJATYWY OBYWATELI, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum. A więc zbieramy podpisy pod referendum. To MY zadecydujemy o ACTA a nie rząd. JEŚLI SPOTKASZ NA
  ULICY WOLONTARIUSZA ZBIERAJĄCEGO PODPISY POŚWIĘĆ KILKA MINUT
  I PODPISZ WNIOSEK W SPRAWIE REFERENDUM A NAJLEPIEJ POBIERZ WNIOSEK ZE STRONY REFERENDUMACTA (KROPKA) PL WYDRUKUJ I
  ZACHEC ZNAJOMYCH DO PODPISANIA !!!!WKLEJAJCIE TO GDZIE SIĘ DA!!!!!
  MAMY CZAS DO 12 LUTEGO ANONYMOUS
  UWAGA! Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny. To porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów. Np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych… pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). A najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ten sposób w ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie…? ANONYMOUS

 73. Franek Says:

  http://demotywatory.pl/3665120/A.C.T.A. wklejam link do demotów, bo trolle lepiej ogarniają takie obrazki.

 74. WIKTORIA Says:

  Porąbani oni sa!!!
  STOP dla ACTA!!!!!!!!
  nie dlugo zrobia ze bedzie trzeba placic za przejscie chodnikiem!!!

 75. Pakosińskaa2 Says:

  chcą zrobić z nas tanich roboli, uważają nas za szaraków którzy z podkulonymi głowami będą napychać im kieszenie, ludzie musimy oprzytomnieć, niszczą nas na każdym kroku , ostatnie dni to doskonale pokazały, nie dajmy sobą w ten sposób rządzić, powyprzedawany majątek narodowy, ceny wszystkiego poszły w góre, teraz ACTA ->poroniony pomysł … nikt nie bedzie miał prawa nam naszej wolnosci ograniczac! nikt ! dołączam się do sprzeciwu NIE! DLA ACTA, narazie są bezkarni… co najbardziej boli, Powinni leczyć się na głowy, bo na rozum u nich już za późno, niech się jednak nie przeliczą, pokazali że mają nas i nasze prawa gdzies, niech sie to nie odwróci przypadkiem przeciwko nim… wtedy zobaczymy kto sie bedzie smiał, kiedys to ,,zoo i bezkrólewie,, sie skonczy… jesli nie samoczynnie to ludzie w tym pomogą, w narodzie siła!

 76. karlos Says:

  tusk nas wpędza w nedze drogie paliwa wszystko drogie pełna kontrola wujdzmy na ulice popgońmy okupanta kraju

 77. mati Says:

  pamietajmy przy wyborach nastepnych by po nigdy juz sie nie pojawiło na scenie poltycznej platforma jest jak wirus

 78. drivers Says:

  poradzilismy sobie z komuną poradzimy i z ztuskiem tylko pamiętajmy wszyscy razem

 79. MyPiraciWolnosci Says:

  Czesc. proszę prześlij obrazki do kogo się da
  I dołącz się do naszej akcji Protestacyjnej STOP ACTA
  Umieszczając je na portalach Społecznościowych i innych stronach.
  http://www.fototube.pl/zdjecie/1155227-wolnoscia-http://www.fototube.pl/zdjecie/1155226-stop-acta-http://www.fototube.pl/zdjecie/1155222-stop-acta-http://www.fototube.pl/zdjecie/1155221-stop-acta-http://www.fototube.pl/zdjecie/1155220-stop-acta-
  http://www.fototube.pl/zdjecie/1155218-stop-acta-http://www.fototube.pl/zdjecie/1155217-stop-acta-http://www.fototube.pl/zdjecie/1155216-stop-acta-http://www.fototube.pl/zdjecie/1155215-komercyjni

 80. Ania Says:

  Proszę, podawajcie tą wiadomość dalej:
  Jeśli chcemy coś zmienić to zacznijmy się domagać zmiany! Wszyscy są rozgoryczeni rządem, więc chodźcie z nami na protesty – to teraz jedno z poważniejszych narzędzi nacisku, bo jak widać – rząd nas nie słucha. Mam prośbę do starszych osób: przyłączcie się! To nieprawda że ACTA to tylko sprawa internetu i że młodzi krzyczą bo chcą kraść "własność intelektualną". ACTA to jest sprawa patentów i oddawania za nie pieniędzy do Ameryki, – to droższe leki, żywność, części samochodowe. Młodzi protestują bo czują się sprzedani! Ale to dotyczy nas wszystkich, więc dołączajcie się niezależnie od wieku – tylko wspólnie możemy zrobić coś z tym bajzlem.

  W najbliższą sobotę (11.luty) cała Europa protestuje przeciw ACTA. W Polsce też się wiele miast dołącza:

  Warszawa : http://www.facebook.com/events/123234047799227/
  Wroclaw : http://www.facebook.com/events/289017024486218/
  Kraków : http://www.facebook.com/events/215317315225357/
  Katowice : http://www.facebook.com/events/174724099301513/
  Leszno : http://www.facebook.com/events/335762799789364/
  Lublin: http://www.facebook.com/events/244180135663581/
  Poznan : http://www.facebook.com/events/308222379225477/
  Radom : http://www.facebook.com/events/349957518356918/
  Szczecin : http://www.facebook.com/events/324226357616024/

  Te wydarzenia są opisane na facebooku, ale są dostępne publicznie więc Ci co nie mają konta na facebooku, po kliknięciu na linki też zobaczą ich opis. Protestujmy wspólnie, podawajcie informację dalej! DOŁĄCZCIE SIĘ DO NAS!

 81. Ireneusz Says:

  Niewłaściwa Acta jest niepotrzebna, Stop Acta.

 82. @ydk2app Says:

  W sumie poza disneyem wszystkie koncerny fonograficzne i cały holywood należą do japońskich koncernów, tylko tu pytanie co japończycy naprawdę wymyślili, odpowiedź NIC. To jedyna prawda wolne oprogramowanie boli ich , bo nie mogą go sprzedać a tym bardziej kontrolować, co najlepsze bez tych rozwiązań nie istnieją, patrz Apple ich system to klon BSD, safari i webkit to KHTML, w erze białych komputerów sprzedawali białe jako coś wyjądkowego, heh.

 83. Gość Says:

  Byłem na proteście ACTA w radomiu 11lutego, niestety baardzo mało liczebna była ta protesta, nikt nie podskakiwał, publiczność drewniana… Z całej palety sposobów zaakcentowania niezadowolenia, podobała mi się akcja zaczerniania serwisów, albo lepiej przyciemniania, z informowaniem o acta na tle samej strony. Fotki z Radomia pod linkiem http://www.reklamyinternetowe.radom.pl/blog/index

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says

MiniBlog

Przeczytaj poprzedni wpis:
SteamBox jeszcze w tym roku

O konsoli do gier której producentem ma być Valve plotkuje się w internetach już od dłuższego czasu. Co raz więcej...

Zamknij