Kategorie | Linux, MiniBlog

  

Linia czasu dystrybucji GNU/Linux i BSD

Opublikowano 01 listopada 2010 przez Franek

Historia jest ciekawa, pouczająca, warto ją poznawać, bo kiedy poznajemy historię poznajemy życie oraz wartości które były ważne dla naszych przodków. Ale nie tylko, można dowiedzieć się też o różnych ciekawych wydarzeniach. Osobiście bardzo interesuję się historią II wojny światowej, wprawdzie zapał już przepadł do tego, ale chociaż taka mała ciekawość pozostała. ;)

Taki jakiś melancholijny się zrobiłem… może dlatego, że jest święto zmarłych ale… przejdźmy do meritum. Wprawdzie historia Linuxa jest jeszcze młoda, niemniej wartą ją poznać i dowiedzieć się które distro było “od zawsze”. Oto linia czasu przedstawiająca poszczególne dystrybucje GNU/Linuxa oraz ich pochodzenie:

Trzeba przyznać, że dystrybucji jest bardzo dużo. BSD chociaż o wiele starsze, to jeśli chodzi o ilość dystrybucji wypada słabo:

Najnowsze wersje zawsze na futurist.se.

  

5 Comments For This Post

 1. atomowy Łukasz Says:

  Hmm.. Ubuntu jest aż tak młode? Ma dopiero 6 lat? Jeżeli tak, to zrobiło bardzo szybko duży progress. Właściwie to nie miałem pojęcia, że jest/było aż tyle dystrybucji… Powoduje to z pewnością nieco zamieszania i w tym układzie BSD nieco przewyższa Linuxa. Tak osobiście mnie się wydaje…
  Pozdrawiam

 2. Franek Says:

  Tak, pierwsze wydanie Ubuntu nazywało się Warty Warthog i nosiło numer 4.10 – 4 oznacza rok wydania (2004), 10 oznacza miesiąc wydania (październik).

 3. assback Says:

  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5… – linia rozwoju systemów uniksowych może i nie jest tak szeroka jak linuksa, jednak jest bardziej złożona niż na obrazku przedstawionym przez autora w swoim poście.

 4. Boski Says:

  Nie ma kilku distro ;)

 5. Franek Says:

  submit distro :P http://futurist.se/gldt/contact/

Leave a Reply

Polityka komentarzy

     
     
Green Dog Says
Przeczytaj poprzedni wpis:
SteamBox jeszcze w tym roku

O konsoli do gier której producentem ma być Valve plotkuje się w internetach już od dłuższego czasu. Co raz więcej...

Zamknij